Menu

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Pomoc osobom z niepełnosprawnością to jedno z głównych działań wpisanych w misję założonej przez biskupa Stanisława Stefanka Fundacji Projekt Życie. W grudniu 2020 roku Fundacja realizowała projekt “Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” współfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

Projekt dotyczył zachęcenia osób z niepełnosprawnością do aktywności ruchowej oraz poszukiwania pasji i motywacji, bez względu na wiek lub miejsce zamieszkania. Mieliśmy kilka motywacyjnych asów w rękawie. Pierwszym z nich była Katarzyna Kuklińska – prezes Fundacji “Ja i Ty”, inicjatorka Festiwalu Filmowego I Sztuk Wszelakich, założycielka Klubu „Carpe Diem”… osoba z niepełnosprawnością. Wrażliwość, charyzma i upór sprawiły, że stała się jednym z najbardziej zaangażowanych społeczników w regionie łomżyńskim. Uhonorowana przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego za szczególne dokonania w dziedzinie kultury, prowadzi działalność edukacyjną, kulturalną i integracyjną, zwłaszcza w zakresie wspierania, pomocy i realizowania zajęć edukacyjno – kulturalnych i rekreacyjno – sportowych na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnością i ludzi grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizuje zajęcia teatralne, prowadzi zespół taneczny, pozyskuje fundusze na działalność artystyczną i gospodarczą, zatrudniając osoby z niepełnosprawnością. Sztukę traktuje jako formę terapii. Rozmowa z Katarzyną Kuklińską poniżej:

 

Drugą naszą propozycją motywacyjną była Anna Kośnik. Jako doświadczony instruktor programu Pilates pokazywała serię prostych ćwiczeń pomagających rozluźnić sylwetkę, uelastycznić mięśnie, zadbać o kondycję i dobrze się bawić. Anna Kośnik jest jednym z trenerów łomżyńskiej grupy tanecznej “Gwiazdeczki”, w której składzie występują osoby z niepełnosprawnością.

Filmy zamieszczamy poniżej. Polecamy audycję i radosne siódme poty z Anną Kośnik. Przesyłajcie linki znajomym!

 Przypomnijmy. Projekt został dofinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku. 

Powrót na górę